Farnosť Povýšenia svätého Kríža Sihelné

Putovanie do Fatimy

Z príležitosti 100. výročia zjavení Panny Márie vo Fatime  sme sa rozhodli navštíviť toto krásne a výnimočné miesto.  Púť sa konala v dňoch 5.- 12. júna 2017 a bola kombinovaná leteckou i autobusovou  dopravou. Keď sme navštívili mestečko Fatima,  prešli sme miesta zjavení  Panny Márie i anjela trom pastierikom.  Pozreli sme si múzeum (Fatimskú klenotnicu), dom sestry Lucie a prešli sme krížovou cestou. Cestou sme sa zastavili na ďalších mariánskych miestach, ako napríklad Garabandal, Lurdy či La Salette. Zvlášť miesto, kde sa Panna Mária zjavila ako plačúca – v La Salette, ohúrilo pútnikov najmä tým, že sa nachádza vysoko v horách (1800 m.n.m.). V závere našej púte sme navštívili hrob sv. Františka Saleského a sv. Františky de Chantal v krásnom francúzskom meste Annecy. Z tejto púte si odnášame krásne spomienky a pekný duchovný zážitok.